Suvenír

Suvenír

05Júl(Júl 5)9:0017Nov(Nov 17)16:00SuvenírVýstavaMatúšova 75/19, Trenčín

Detaily udalosti

Výstava je venovaná cestovaniu šľachty v neskoršom novoveku. Šľachta ako základný pilier stredovekej a novovekej spoločnosti si svoju moc a postavenie opierala o veľkosť majetku a prepych, v ktorej žila. Cestovanie v minulosti nebolo široko dostupné pre každého tak, ako je tomu napríklad dnes, išlo predovšetkým o šľachtickú záležitosť.

Predtým sa cestovanie realizovalo predovšetkým za účelom pútí a návštevou sakrálnych miest. Situácia sa mení až v období novoveku, keď šľachtici začali cestovať po krajinách a mestách Európy za účelom spoznávania historických pamiatok.

Výstava sa pokúsi priblížiť aspekty fenoménu výprav a ciest šľachticov do exotických krajín. Dozviete sa na nej, aký bol vývoj cestovania od minulosti až po súčasnosť a ako sa postupne menil aj jeho význam.

Jej súčasťou budú vzácne „suveníry“ minulosti zo zbierok Trenčianskeho múzea v Trenčíne, ktoré budú v kontraste s niektorými lacnými suvenírmi, ktoré si ľudia zvyknú priviezť z dovolenky dnes. 

Výstava bude prebiehať v budove kasárne na prízemí každý deň od 9:00 do 18:15. Navštíviť ju môžete v rámci malého alebo veľkého hradného okruhu.

Viac

Čas

Júl 5 (Piatok) 9:00 - November 17 (Nedeľa) 16:00

Miesto konania

Trenčiansky hrad

Matúšova 75/19, Trenčín

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.