parallax background

Čo všetko zažijeme na hrade?


Bude to super deň, plný skvelých zážitkov! Preskúmame celý hrad, podzemie hradu, veľkolepé južné opevnenie a vylezieme na najkrajšiu vyhliadkovú vežu v Trenčianskom regióne! Pomocou 3D aplikácie sa premiestnime v čase do obdobia stredoveku. A potom si vyskúšame streľbu z luku a môžno sa odvážime chytiť aj sokola. Okrem toho pre Vás pripravujeme krásne podujatia s rytiermi a šermiarmi. Na svoje si prídu aj malé princezné, či hľadači pokladov.
Tešíte sa?
My na Vás áno!

PREČO NAVŠTÍVIŤ HRAD TRENČÍN?

Pristál Vám už niekedy na ruke veľký dravec? Nie? Tak na Trenčianskom hrade si to môžete vyskúšať! ☺ Nie je to jednoduché a musíte rátať s váhou až do cca 4 kg. Rozpätie krídiel u veľkých dravcov je až do 2 m, takže si predstavte, že takýto vták zakrúži priamo nad Vami a z veľkej výšky poslušne preletí tesne ponad Vaše hlavy rovno k sokoliarovi. Počas letnej sezóny na Trenčianskom hrade môžete vidieť zblízka myšiaka, sokola, orla, krkavca alebo výra. Krásu dravcov Vám priblížia sokoliari počas svojich vystúpení.

parallax background

Dravca si môžete nielen pohladiť,
ale aj nechať pristáť na ruke!


Kto z Vás sa odváži?


Pri svojej návšteve nemôžete vynechať ústredný signifikantný, najvyššie položený bod Trenčianskeho hradu - Matúšovu vežu. Pri výstupe na ňu Vás prekvapí nová expozícia pracovne Matúša Čáka Trenčianskeho a na záver si vychutnáte jedinečný panoramatický 360° výhľad na široké okolie Trenčianskej kotliny a stredného Považia.

A ak budete mať šťastie, môžete vzhliadnuť aj našu hradnú kozu Čerticu, ktorá sem tam poskakuje po hradnom brale a občas aj zavíta medzi návštevníkov.

parallax background

Jedinečný výhľad z hradu
do širokého okolia


Najkrajšie západy slnka a večerné výhľady na mesto pod hradom zažijete v rámci nočných prehliadok hradu!


NOVINKOU na Trenčianskom hrade je moderná rozšírená realita, ktorú koncom júna 2021 predstavila v Barborinom paláci na Trenčianskom hrade krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región. 3D aplikácia návštevníkov zaujme vyobrazením dobového nábytku, historických postáv, zaujímavými animáciami, mini hrami či reliéfmi a freskami na stenách miestnosti. Bezplatne si ju môže stiahnuť každý návštevník hradu.

parallax background

Premiestnite sa v čase a zistite, ako sa žilo v stredoveku na prelome 15. a 16. storočia.


V Barborinom paláci Vás očakáva Ján Zápoľský a jeho matka Hedviga Tešínska!


Hrad ponúka počas leta tematické fotenia s dravcom na ruke, na tróne, či s mečom a štítom. Rovnako máte jedinečnú možnosť stať sa na chvíľu pomocou našej fotosteny šľachticom, či dvornou dámou.

parallax background

Chceš byť rytierom, či dvornou dámou Trenčianskeho hradu?


Fotku na tróne, či s dravcom v ruke nemá len tak hocikto!


Chceli by ste vedieť, ako sa v stredoveku hrávali deti? U nás na hrade máte možnosť si to vyskúšať priamo v dobovom tábore! Počas návštevy hradu si preveríte svoje zručnosti v lukostreľbe, vo vrhaní sekerou, v hode vencom na meč, v šachu či kolkoch. Súčasťou dobového tábora sú aj sokoliari a ich pravidelné vystúpenia.
Tešíme sa na Vás!

parallax background

Na hrade si užijú zábavu,
malí aj veľkí


Ponúkame skvelý program pre rodiny, deti aj školy

PREČO NAVŠTÍVIŤ HRAD TRENČÍN?

Aké prehliadky a okruhy na vás čakajú?