Na Trenčiansky hrad sa celoročne dostanete priamo z centra mesta, z Mierového námestia, alebo cez samostatný nový vchod s pokladňou od lesoparku Brezina v Čerešňovom sade, ktorá je otvorená od apríla do októbra.

Príjazd autom


Diaľnicou D1 smerom na Žilinu, do centra mesta Trenčín použiť 2. výjazd z diaľnice, pokračujte smer centrum. Parkovať môžete na Palackého ulici (platené) alebo pri Mestskej krytej plavárni (bezplatne).

Navigácia na PARKING Palackého pomocou Google Mapy - pre telefón, tablet.
Navigácia na bezplatné parkovanie pomocou Google Mapy - pre telefón, tablet.
Ak máte otvorený počítač, kliknite a zvoľte možnosť "Odoslať do telefónu"

Príjazd verejnou dopravou (vlak/autobus)


Stanica je rovnaká pre vlaky aj autobusy. Chôdzou trvá cesta asi 20 min. Odtiaľ pôjdete peši cez Park M.R. Štefánika (smer Mierové námestie), ďalej cez podchod a vyjdete pri Hoteli Elizabeth a Trenčianskom múzeu, ktoré budete mať po ľavej strane. Za nimi zabočíte vľavo na Matúšovu ulicu, ktorá Vás zavedie priamo na hrad.

Kde je v Trenčíne stanica VLAK / BUS? otvorí bod na Google Mape.

Na hrad s deťmi


S deťmi sa na hrad môžete dostať pešo z Mierového námestia cez Matúšovu ulicu alebo po zastrešených Farských schodoch. Ak využívate bicykel alebo kočík, môžete ísť po Matúšovej ulici. Bicykle je možné odložiť v stojane za pokladňou. Kočíky si môžete odložiť v informačnom centre. Počas letných mesiacov premáva priamo z centra mesta k južnému opevneniu turistický vláčik.

Bezbariérový prístup


Bezbariérový prístup poskytuje Trenčiansky hrad návštevníkom, iba v rámci dolného nádvoria hradu len z pokladne od mesta.

Zvieratá


Do exteriéru Trenčianskeho hradu je povolené vodiť zvieratá len na vôdzke a s náhubkom. 


Využite túto mapu a zvoľte si priamu navigáciu - “kliknite na modru sipku Trasa" a zvoľte bod odkiaľ vyrážate, resp.kde sa práve nachádzate.