ČARO OBJAVOVANIA – OD HIEROGLYFOV K TUTANCHAMÓNOVI

ČARO OBJAVOVANIA - OD HIEROGLYFOV K TUTANCHAMÓNOVI

01Júl9:0017Nov(Nov 17)16:00ČARO OBJAVOVANIA - OD HIEROGLYFOV K TUTANCHAMÓNOVIVýstava Matúšova 75/19, Trenčín

vystava caro objevovania od hieroglyfov k tutanchamonovi

Detaily udalosti

Výstava, ktorá vznikla v spolupráci s Českým egyptologickým ústavom, vás oboznámi s počiatkami egyptológie. Je venovaná dvom významným objavom, ktoré boli prelomové v oblasti skúmania starovekých civilizácií. Dozviete sa na nej mnoho zaujímavostí ohľadom rozlúštenia hieroglyfického písma Jeanom-Francoisom Champollinom (r. 1822), až po najväčší boom, ktorým bolo objavenie Tutanchamónovej hrobky Howardom Carterom (r. 1922).

Budete môcť vidieť svietiacu kópiu Rosettskej dosky, vstúpiť do  repliky Tutanchamónovej pohrebnej komory v skutočných rozmeroch, či nahliadnúť cez unikátne „kukátko“, ktoré navodí emócie a pocity, ktoré zažívali objavitelia Tutanchamónovej hrobky pri prvom pohľade do jej vnútra.

Pre najmenších návštevníkov sme pripravili detský kútik s aktivitami, v ktorom sa okrem iného zoznámia s múmiou a hravou formou si budú môcť vytlačiť vlastný text z hieroglyfov. Súčasťou výstavy sú aj oddychové časti, kde sa môžete v kľude započúvať do príbehov objavovania.

Výstava prebieha v budove kasárne na 2. poschodí a je prístupná každý deň v čase od 9:00 do 18:15. Navštíviť ju môžete v rámci malého alebo veľkého hradného okruhu. Od 3.7.2024 bude každý deň súčasťou výstavy aj komentovaná prehliadka s lektorom, vždy v časoch 10:30 a 14:30. V ostatnom čase je výstava sprevádzaná audiosprievodcom. Vydajte sa spolu s nami na cestu vzrušujúceho objavovania, ktoré otvára nové a nové obzory…

Viac

Čas

Júl 1 (Pondelok) 9:00 - November 17 (Nedeľa) 16:00

Miesto konania

Trenčiansky hrad

Matúšova 75/19, Trenčín

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.