parallax background

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Spoznávajte históriu všetkými zmyslami...

 


AKTUÁLNE OTVÁRACIE HODINY:

SEPTEMBER: 9:00 - 19:00

POSLEDNÝ VSTUP do areálu hradu je o 18:30.

A) Pokladňa od mesta:
Pondelok - Nedeľa: 9:00 - 18:30

B) Pokladňa od lesoparku Brezina:
Pondelok - Utorok: je pokladňa zatvorená.
Na vstup/výstup do/z areálu hradu použite prosím pokladňu od mesta.

Streda - Nedeľa: 11:00 - 18:15
Posledný vstup/výstup z pokladne od lesoparku Brezina je o 18:15 hod., po tomto čase prosím použite vstup/výstup od pokladne od mesta.

MALÝ OKRUH (bez sprievodcu): posledný vstup o 17:30.

VEĽKÝ OKRUH (so sprievodcom): prehliadky sú o 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 (aj cez Zápoľského palác max. 40 osôb), 15:00, 16:00 a o 17:00 hod. Na prehliadke je povolená kapacita max. 50 osôb. Prosíme návštevníkov, aby na prehliadku Veľkého okruhu prišli aspoň o 15 min. skôr z dôvodu presunu z pokladne na horný hrad.

EXTERIÉRY HRADU:
Pondelok - Nedeľa: 17:30 - 18:30

 

AKTUÁLNY PLATNÝ CENNÍK NÁJDETE TU.

-------------------------------------------------------------

 

Na Trenčianskom hrade pribudla nová oddychová zóna - hradná knižnica

Knižnica na Trenčianskom hrade

Novozriadený oddychový kútik na Trenčianskom hrade v podobe knižnice

Pri prehliadke Trenčianskeho hradu majú návštevníci možnosť využiť aj nový oddychový kútik - hradnú knižnicu.

Hradná knižnica bola zriadená na prízemí v priestoroch kasárne ako jedno z ďalších miest v areáli hradu, ktoré poskytuje chvíľku na oddych a relax. Hradná knižnica obsahuje viac ako 500 knižných titulov, do ktorých je možné sa počas návštevy hradu začítať. Táto oddychová zóna je doplnená o sedacie vaky, ktoré poskytol jeden z najväčších predajcov nábytku Möbelix. V  jej blízkosti je detský kútik, ktorý môžu využívať rodičia s deťmi. Vznikol tak priestor pre príjemný oddych po prehliadke hradu, ktorý robí návštevu Trenčianskeho hradu ešte príjemnejšou.

"Prehliadka hradu môže byť pre rodiny s deťmi či seniorov fyzicky náročná, prípadne nie každý návštevník, ktorý príde na hrad spolu so skupinkou, chce vyjsť až na Matúšovu vežu. Pre tieto situácie sme pripravili oddychovú zónu, kde si každý návštevník môže v príjemnom prostredí oddýchnuť, dokonca s knihou v ruke, a stráviť tu neobmedzene dlhý čas. Prostredie budovy kasárne je vykurované, teda aj v zimných mesiacoch je tu príjemne teplo a sucho. V letných horúčavách je tu, naopak, príjemný chlad," dodáva správkyňa hradu Drahomíra Salihbegovič.


Hradnú kasáreň môžu využívať všetci návštevníci hradu, ktorí si zakúpili vstupenku na Malý alebo Veľký okruh. Priestory kasárne sú otvorené denne od 09:00 do 18:30, v zimnej sezóne do 16:30. 

-------------------------------------------------------------

SPOLOČNÉ VSTUPNÉ

Počas tohtoročnej letnej sezóny budú môcť návštevníci Trenčianskeho hradu spoznať ďalšie pobočky Trenčianskeho múzea v Trenčíne za zvýhodnených podmienok. Od 1. apríla 2023 totiž zavádza múzeum spoločné vstupné. Stačí, pokiaľ si turisti zakúpia vstupenku na Trenčiansky hrad, ktorú následne predložia v ďalších šiestich pobočkách Trenčianskeho múzea. Vstup do nich budú mať zdarma.

Od 1. apríla 2023 bude mať každý platiaci návštevník Trenčianskeho hradu možnosť bezplatne navštíviť ostatné pobočky Trenčianskeho múzea v Trenčíne. V cene vstupenky na Malý alebo Veľký hradný okruh bude už zahrnutá aj návšteva Katovho domu, Kostnice, Podjavorinského múzea v Novom Meste nad Váhom, Rodného domu Ľ. Štúra a A. Dubčeka v Uhrovci a Šľachtického sídla rodu Ambro.

„Všetky naše pobočky majú turistom čo ponúknuť, každá z nich má osobité čaro a hodnotné expozície. Spoločným vstupným sme sa snažili vyjsť v ústrety turistom, ktorí prichádzajú do Trenčína a okrem hradu chcú spoznať aj ďalšie zaujímavé historické miesta. Teraz tak budú môcť urobiť za zvýhodnených podmienok. Zároveň veríme, že táto iniciatíva pomôže pri rozvoji cestovného ruchu v kraji,“ povedal riaditeľ Trenčianskeho múzea v Trenčíne Peter Martinisko.

Platnosť vstupenky "Spoločné vstupné – hrad" bude sedem kalendárnych dní vrátane dňa jej nákupu. Zvýhodnenú ponuku bude možné využívať do 31.10.2023.

-----------------------------------------------------------