KOVOZOO na Trenčianskom hrade

KOVOZOO na Trenčianskom hrade

30Apr(Apr 30)9:0026Máj(Máj 26)18:45KOVOZOO na Trenčianskom hradeMatúšova 75/19, Trenčín

kovozoo na trencianskom hrade

Detaily udalosti

Hlavnou témou exteriérovej výstavy budú, ako v každej ZOO zvieratá, avšak tieto budú úplne iné. Sú totiž vyrobené z kovošrotu. Táto netradičná výstava je ukážkou toho, že i zo zdanlivo nepotrebného materiálu môžu vzniknúť prekrásne veci. Spolu 14 zvierat v životnej veľkosti, každé s vlastným menom, „rodným listom“ a so zaujímavými informáciami z ríše zvierat. Prekvapia svojou prepracovanosťou a dokonalosťou, pretože majstri kováči na nich doslova vyšperkovali každý detail.

Počas jedného mesiaca budú zdobiť dolné nádvorie Trenčianskeho hradu. Návštevníci sa budú môcť pozrieť do očí gorile Minerve, vzhliadnuť k mláďaťu žirafy Dakote, pohladkať si krokodíla Krokouša, koňa Čika, korytnačku Žofku, supa Maximiliána, labuť Lidušku, plameniakov Rozárku a Júliu, veveričku Žanetu alebo výra Alberta, sadnúť si na geparda Fialku, vlka Ferda, muflóna Bořivoja či pásavca Amiga. Všetky sú úžasné, čo kus, to originál. Sochy zvierat budú veľkou atrakciou, akú sme ešte na hrade nemali. Okrem prehliadky samotného hradu si budú môcť návštevníci naviac odniesť aj netradičný zážitok a originálne fotografie.

Zvieratá pochádzajú z KOVOZOO Staré Město, jedinečnej kovovej ZOO, ktorá vznikla v roku 2012 a nachádza sa v netradičnom prostredí zrekonštruovaného areálu bývalého cukrovaru v Starom Městě pri Uherskom Hradišti.

Viac

Čas

Apríl 30 (Utorok) 9:00 - Máj 26 (Nedeľa) 18:45

Miesto konania

Trenčiansky hrad

Matúšova 75/19, Trenčín

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.