SOKOLIARI NA HRADE

SOKOLIARI NA HRADE

01Jún9:0001Sep16:30SOKOLIARI NA HRADEVystúpenia sokoliarov s lietajúcimi dravcamiMatúšova 75/19, Trenčín

sokoliari na trencianskom hrade

Detaily udalosti

Na Trenčiansky hrad sa i tento rok vracia sokoliarska skupina FALCONARII, ktorá bude na hrade svoje umenie predvádzať aj počas tohtoročnej letnej sezóny.

Počas pravidelných vystúpení, ktoré budú prebiehať na lúke na dolnom nádvorí hradu, vám skúsení sokoliari predstavia niekoľko svojich dravcov, ktorý budú lietať priamo medzi vami. Dozviete sa množstvo zaujímavostí zo sveta sokoliarstva ako jedného z najstarších poľovníckych umení, ktorého história siaha až do 2. tisícročia pred našim letopočtom a od roku 2021 je na Slovensku zapísané na zozname Nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNECO. Okrem toho sa o dravcoch dozviete množstvo užitočných informácii z ich života, o ich chove, strave, výcviku, o jednotlivých telesných predispozíciách, či o ich prirodzenom prostredí, v ktorom žijú vo voľnej prírode.

Sokoliarske umenie môžete nielen vidieť, ale aj zažiť.

Okrem dravcov, ktorý budú súčasťou vystúpení, budete mať možnosť navštíviť hradnú sokoliareň a vidieť v nejaj množstvo ďalších druhov. Tá bude otvorená v čase od 9:00 do 17:00 a za dobrovoľný príspevok si dravcov budete môcť podržať na ruke, odfotiť sa s nimi a odniesť si tak z návštevy Trenčianskeho hradu skvelý zážitok a pamiatku v podobe originálnej fotografie. Sokoliari vám budú k dispozícii a radi vám zodpovedia všetky vaše otázky.

VYSTÚPENIA SOKOLIAROV: 

JÚN: sobota – nedeľa: 10:30, 13:30, 15:30

JÚL – AUGUST: utorok – nedeľa: 10:30, 13:30, 15:30

Tešíme sa na Vás!

Viac

Čas

Jún 1 (Sobota) 9:00 - September 1 (Nedeľa) 16:30

Miesto konania

Trenčiansky hrad

Matúšova 75/19, Trenčín

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.