SOKOLIARI A MINIFARMA

SOKOLIARI A MINIFARMA

01Júl9:0003Sep(Sep 3)17:00SOKOLIARI A MINIFARMADolné nádvorie 1.7. - 3.9.2023 - Trenčiansky hradMatúšova 75/19, Trenčín

Detaily udalosti

V tomto roku sa na Trenčianskom hrade zabavíte s celou rodinou, nie len na podujatiach počas leta.

Na Trenčiansky hrad sa vracia Sokoliarska skupina Falconarii, ktorá sa vám predvedie so svojimi úchvatnými dravcami na vystúpeniach v obvyklých časoch od utorka do nedele o 10:30, 13:30 a o 15:30 v amfiteátri na dolnom nádvorí hradu. Počas vystúpení vám predvedú zopár svojich dravcov, ktorý budú lietať priamo medzi vami. Skúsený sokoliari vám prezradia množstvo zaujímavostí zo sveta sokoliarstva ako jedného z najstarších poľovníckych umení, ktorého história siaha až do 2. tisícročia pred našim letopočtom a od roku 2021 je na Slovensku zapísane na zoznam Nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva – UNECO. Okrem toho sa o dravcoch dozviete množstvo užitočných informácii z ich života, o chove, strave, výcviku, jednotlivých telesných predispozíciách či o prostrediach, kde sa nachádzajú vo voľnej prírode.

Mimo dravcov, ktorý budú vystupovať budete mať možnosť sa pozrieť aj na množstvo ďalších, s ktorými sa za dobrovoľný príspevok budete môcť aj vyfotiť na ruke. Sokoliari sú vám samozrejme k dispozícii aj pri vystavených dravcoch a radi vám zodpovedia akúkoľvek otázku k nim.

VYSTÚPENIA SOKOLIAROV:

AUGUST: utorok – nedeľa, 10:30, 13:30, 15:30

Sokoliari však nebudú jedinou atrakciou, ktorá spestrí váš výlet na Trenčiansky hrad. V tomto roku nám tu počas leta pribudnú aj zvierací kamaráti v Minifarme na dolnom nádvorí hradu v Ilešháziových objektoch. Môžete sa tešiť na koníka, kozičky, ovečky, sliepočky, zajačiky či kačičky. Mnohé z nich si budú cupitať priamo medzi vami.

Zvieratká sú pre vás prístupné každý deň od 9:00 do 17:00 do 3. septembra.

Prosíme, aby ste zvieratká nekŕmili svojim jedlom.

Budeme sa tešiť na vašu návštevu.

Viac

Čas

Júl 1 (Sobota) 9:00 - September 3 (Nedeľa) 17:00

Miesto konania

Trenčiansky hrad

Matúšova 75/19, Trenčín

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.