„POVOLANÍM KAT“ – nočné prehliadky hradu v divadelnom prevední

"POVOLANÍM KAT" - nočné prehliadky hradu v divadelnom prevední

25Aug(Aug 25)18:0026(Aug 26)22:30"POVOLANÍM KAT" - nočné prehliadky hradu v divadelnom prevední25.-26.8.2023 / 17:45 - 21:00 hod. / Trenčiansky hrad

nocne prehliadky povolanim kat

Detaily udalosti

Poď na hrad, majster kat Ťa volá!

Nočné prehliadky hradu budú tento rok v znamení Majstra Kata a to nie iba jedného! Celé generácie katov a ich rodín žili, mučili, popravovali a nakoniec sami umierali pod Trenčiansky hradom. Aké bolo ich remeslo, život a osud? Nielen to sa dozviete na nočných prehliadkach hradu, ktoré budú v divadelnom podaní Mestského divadla Považská Bystrica. Humor, napätie, zimomriavky a skvelý divadelný zážitok je tu pre Vás. V piatok 25.8.2023 a v sobotu 26.8.2023 bude osud svojich predkov rozprávať kat Katka. Jedným z nich bude aj kat Jakub, ktorého osud bude spečatený ohňom a smrťou vo famóznej ohňovej show pod vežou. Ani mocní kati neunikli smrtke a sami nakoniec končili v jej rukách… Buďte pri tom a zažite unikátnu show na nočných prehliadkach Trenčianskeho hradu. 

Nočné prehliadky už neodmysliteľne patria k letnej sezóne na Trenčianskom hrade. Tá tohtoročná nám vyrozpráva napínavý príbeh o tom, aký život viedli majstri katovského remesla. Boli kati len bezcitní vykonávatelia svojho remesla? Alebo presne takí istí ľudia ako my, ktorí však museli bojovať so svojím ťažkým osudom? Na Trenčianskom hrade opäť ožije minulosť a vy môžete byť pri tom!

Príďte zažiť unikátnu nočnú divadelnú prehliadku v podaní Mestského divadla Považská Bystrica plnú vzrušenia, emócií, ale aj dávky strachu. Spolu 15 divadelných hercov Vás prevedie hradom a odohrá v ňom scénické výjavy zo života katov, ktorí slúžili trenčianskym hradným pánom.

Spolu s hraným príbehom prejdete v sprievode potomkov kata areálom hradu a na svojej púti stretnete živé aj už dávno mŕtve bytosti, Máriu Teréziu či samotnú smrtku, nerozlučnú súpútničku všetkých katov. V záverečnej ohňovej scéne majstra kata pohltí oheň priamo pred Vašimi očami a Vy si vychutnáte fantastickú ohňovú show, ktorá vás zhypnotizuje. Napínavé rozuzlenie príbehu Vás donúti zamyslieť sa, či kati naozaj vymreli alebo sú naďalej medzi nami, len vyzerajú inak? Poďte s nami vstúpiť do života majstrov katov, ktorí žili, mučili a sami nakoniec umierali…

námet a scenár: Martin Lančarič

úprava scenára a réžia: Oľga Banincová

Prehliadky sa uskutočnia vždy v piatok a sobotu o:  18:00, 18:45, 19:30, 20:15, 21:00, 21:45 

CENNÍK:

NOČNÉ PREHLIADKY – „Povolaním kat
Dospelí: 14,00 €
Dôchodcovia, vojnoví veteráni: 10,00 €
Žiaci a študenti od 7 do 18 rokov: 10,00 €
Žiaci a študenti od 19 do 26 rokov: 10,00 €
ŤZP, ŤZP – S: 5,00 €

Lístky sú už v predaji na: https://lnk.sk/pm06

Pozor, ich počet je limitovaný!

UPOZORNENIE: Pre maximálny zážitok z divadelnej nočnej prehliadky je počet účastníkov na jednu prehliadku limitovaný na 50 osôb.

Predstavenie neodporúčame pre deti do 7 rokov. Ich účasť je na vlastné riziko a so vstupenkou kategórie „žiaci a študenti od 7 do 15 rokov“.

Lístky na podujatie platia na konkrétny čas. V prípade vypredania v online predpredaji nebude vstupenky možné kúpiť na mieste tesne pred konaním podujatia.

Viac

Čas

25 (Piatok) 18:00 - 26 (Sobota) 22:30

4 Comments

  1. Denisa píše:

    Dobrý deň, vstupenky sa dajú kúpiť aj popredu, či len priamo na mieste? Ďakujem

  2. Zuzana píše:

    Dobrý deň,

    Dajú sa ešte kúpiť vstupenky?
    Ďakujem za odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.