LEGIO BESTIA – rímski legionári na hrade

LEGIO BESTIA - rímski legionári na hrade

15Jún10:0018:00LEGIO BESTIA - rímski legionári na hradeRímsky tábor, ukážky dobových remesiel, nácviky formácií a súbojovMatúšova 75/19, Trenčín

rimski legionari na hradel egio bestia

Detaily udalosti

Trenčiansky hrad sa počas víkendu prenesie v čase do dávnych čias, kedy na naše územie prichádzali rímske légie a realizovali tu vojenské ťaženia. Z tohto obdobia pochádza aj slávny rímsky nápis na trenčianskej skale, ku ktorému si tento rok pripomíname 1845. výročie jeho vzniku. Toto obdobie by sme radi priblížili širokému okoliu, nakoľko obdobie Ríma bolo v mnohých aspektoch výnimočné a veľmi zaujímavé. Rekonštrukciu rímskeho tábora v zmenšenej forme (7 stanov) a život v ňom predvedie počas víkendu historická skupina Legio bestia.

Na hrade sa rozložia a zabývajú už vo štvrtok 13.6. podvečer, v piatok 14.6. v podvečerných hodinách sa presunú do centra mesta a budú pozývať ľudí na hlavný program. Ten bude prebiehať v sobotu 15.6. na dolnom nádvorí hradu.

Návštevníci budú mať možnosť do tábora nazrieť, vypočuť si jeho komentovanú prehliadku a prednášky na rôzne témy súvisiace s obdobím, ktoré skupina prezentuje. Tiež budú môcť vidieť ukážku dobových remesiel, nácviky formácií a súbojov.

Viac informácií o podujatí doplníme už čoskoro.

Viac

Čas

(Sobota) 10:00 - 18:00

Miesto konania

Trenčiansky hrad

Matúšova 75/19, Trenčín

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.