KRAMPUSLAUF NA HRADE

KRAMPUSLAUF NA HRADE

25Nov11:0019:00KRAMPUSLAUF NA HRADEPOCHOD ČERTOV NA TRENČIANSKOM HRADEMatúšova 75/19, Trenčín

krampus na trencianskom hrade

Detaily udalosti

PRAVÝ „KRAMPUSLAUF“ NA HRADE

UPOZORNENIE:

VSTUP NA PODUJATIE „KRAMPUS LIGHT“ JE MOŽNÝ OD 11:30 CEZ DREVENÚ BRÁNU V JUŽNOM OPEVNENÍ.

VSTUP NA PODUJATIE „KRAMPUS DARK“ JE MOŽNÝ OD 15:30 CEZ DREVENÚ BRÁNU V JUŽNOM OPEVNENÍ.

Presne tak, ako sa patrí…divoké, pekelné divadlo plné ohňa, dobrej hudby a hrôzostrašných masiek, ktoré nebudú šetriť nikoho!

Tento rok obsadia Trenčiansky hrad krampusáci tak, ako ešte nikdy!  Celkom 75 krampusákov, krampusáckych čarodejníc, diabolských démonov, vlajkonosičov a vrhačov ohňa zo 4 rôznych skupín z Českej republiky sa už nevie dočkať, ako vám v hradbách južného opevnenia naplno predvedú svoju krampusácku show, ktorá bude tento rok naozaj len pre silné povahy!

Tento rok sme na základe spätnej väzby z minulého roku pre vás pripravili zásadné zmeny. Tentokrát bude na hrade krampusácky pochod  plný senzačných masiek, dymovníc, ohňa, plameňometov, svetiel a hlasnej hudby, ktorá všetkých čertov správne vyhecuje a vy sa máte naozaj na čo tešiť! Taký krampus ešte v Trenčíne a širokom okolí nebol! 

Skupiny KRAMPUS REBELS,  KRAMPUS VYSOČINA,  ČERTI Z KRKONOŠ, LUMATOAL a bonus tohto roku  DARK DEVILS s plameňometmi Vám predvedú show, na akú sa nezabúda!

V južnom opevnení vytvoria pre vašu zábavu a zážitok čisté peklo (snáď nám to Matúš Čák odpustí a pobaví sa s Vami :)!

POZOR, ZMENY PROTI MINULÉMU ROKU:

 • Pochody sa budú konať v južnom opevnení, celkovo prebehnú 2 samostatné vystúpenia
 • Krampusáci budú prechádzať južným opevnením a predvádzať svoju show vo vyhradenom koridore, návštevníci budú stáť na mieste pozdĺž zátarás umiestnených okolo koridoru
 • Predstavenie trvá 60 minút
 • Po vystúpení je vyhradených 60 minút na fotografovanie sa s krampusákmi na niekoľkých stanovištiach
 • Pochod bude doplnený o ohňovú show, dymovnice, plameňomety a hlasnú hudbu, ktorá na Krampuslauf jednoznačne patrí
 • a to najdôležitejšie: POČET MIEST NA JEDNOTLIVÉ POCHODY JE LIMITOVANÝ NA 1 000 NÁVŠTEVNÍKOV

ČO VÁS ČAKÁ?

– Máte na výber 2 druhy krampus pochodov v južnom opevnení Trenčianskeho hradu s ohňovou show, dymovnicami, plameňometmi a poriadne tvrdou muzikou. Je iba na Vás, ktoré predstavenie si vyberiete. Na každé predstavenie sa kupuje samostatná vstupenka.

1. pochod „KRAMPUS LIGHT“  trvanie pochodu od 13:00 do 14:00, fotenie s krampusákmi do 15:00. Tento pochod bude počas denného svetla, je odporúčaný pre tých, ktorí sa chcú báť, ale nie až tak veľmi 🙂 Cena vstupenky je 12 €/15 €

2. pochod „KRAMPUS DARK“ trvanie pochodu od 17:00 do 18:00, fotenie s krampusákmi do 19:00. Tento pochod je určený pre fajnšmekrov, ktorí si chcú vychutnať Krampuslauf v tme a naplno si užiť ohňovú show a desivú atmosféru. Cena vstupenky je 20 €.

Vstupenky kúpite TU!  Neváhajte, počet miest je tento rok limitovaný! 

Tento rok pôjde o skutočný pochod čertov KRAMPUSLAUF. Presne podľa vzoru pochodov, ktoré sú obľúbenou tradíciou v rakúskych mestách. Pochod „krampusákov“ bude prebiehať v priestrannom južnom opevnení hradu a s limitovaným počtom divákov, aby mal každý maximálne kvalitný zážitok a toto jedinečné predstavenie si užil naplno.

Čaká na vás skvelá show, počas ktorej sa vám predvedie spolu 75 účinkujúcich v úžasných, detailne prepracovaných maskách, ktoré doslova naháňajú strach a hrôzu. Ich pochod južným opevnením hradu budú dopĺňať ohňové a dymové efekty a hudobné ozvučenie, ktoré parádne umocní a podčiarkne tú pravú strašidelnú atmosféru.

Podujatie „Krampus na hrade“ sa uskutoční v sobotu 25.11.2023 v dvoch časoch: so začiatkom pochodu o 13:00 a o 17:00. Každý pochod bude trvať cca 60 minúť a po jeho skončení budú mať návštevníci možnosť sa so skupinami čertov aj odfotiť.

Preto neváhajte a príďte sa na Trenčiansky hrad presvedčiť o tom, že čert nikdy nespí a naviac vie urobiť aj poriadne divadlo a skvelú zábavu.

UPOZORNENIE: podujatie nie je vhodné pre deti a citlivé povahy. Prosíme, zvážte preto zodpovedne riziko ich účasti na podujatí.

Vstupenky si kúpite TU:  

 CENY VSTUPENIEK:       
 
 I. VSTUP (O 13:00): KRAMPUS LIGHT
KRAMPUS LIGHT – Dospelí ………………………….15,00 €
KRAMPUS DARK – do 15 rokov…………………… 12,00 €                   

 II. VSTUP (17:00): KRAMPUS DARK
KRAMPUS DARK ……………………………………. 20,00 € 
                      
PREDPREDAJ NA II. VSTUP „KRAMPUS DARK“- znížené vstupné do 31.10.2023
 II. VSTUP (17:00) : znížené vstupné
KRAMPUS DARK …………………………………….18,00 € 

Viac informácií doplníme už čoskoro.

Viac

Čas

(Sobota) 11:00 - 19:00

Miesto konania

Trenčiansky hrad

Matúšova 75/19, Trenčín

6 Comments

 1. Ľubica Ďurišová píše:

  Dobrý deň ďakujem by sa ešte zakúpiť 2 x lístky na krampus dark od 17.00 prosím

 2. Martin píše:

  Dajú sa kúpiť lístky ešte v predpredaji? Po kliknutí na odkaz, nemám možnosť zakúpiť lístok. Prípadne budú dostupné aj na mieste? Ďakujem za odpoveď.

 3. Samo píše:

  Zdravím je nejaká mapa kde ešte na SK budú a kedy ?

  • spackova píše:

   Dobrý deň,

   podujatie KRAMPUSLAUF bolo unikátne, pripravené na mieru Trenčianskym múzeom v Trenčíne s vlastnou dramaturgiou a organizáciou. O iných podujatiach tohto typu nemáme vedomosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.